Zobraziť menu

PRE
ŽIVOTNÉ
PROSTREDIE.

Recyklujeme šrot. Už to robí náš podnik trvalo udržateľným. Ale to nám nestačí. Trvalá udržateľnosť musí ísť oveľa ďalej!

 

 

 

SKUTOČNÉ
ZELENÉ
BENEFITY.

Trvalá udržateľnosť je jednou z najdôležitejších tém súčasnosti a my, chvalabohu, nie sme jediným podnikom, ktorý si nárokuje ekologické opatrenia.

Ako recyklačný podnik však berieme vec vážne. S trvalou udržateľnosťou nemáme na mysli plytké frázy, ale skutočne účinné zlepšenia našich vlastných procesov.

ELEKTRICKÝ PRÚD ZO SLNKA

Pripúšťame: spotrebovávame elektrický prúd. Dokonca množstvo elektrického prúdu. Pre našu prácu je jednoducho potrebný. Ale to neznamená, že ním budeme neuvážene plytvať. Práve naopak – energiu šetríme všade tam, kde to dokážeme.


Na optimalizáciu našej spotreby elektrického prúdu sme sa preto rozhodli využiť plochy striech našich hál na inštaláciu fotovoltaického systému. S naplánovaným výkonom 200 kWp môžeme v budúcnosti znížiť naše základné zaťaženie pomocou elektrického prúdu zo slnka a celý výkon používať pre našu vlastnú spotrebu. Toto je absolútne hodné investičných nákladov približne 115 000 €!

Blaues Solarpanel

LED THERE BE LIGHT

Za tmy sa síce dobre šepká, ale zle pracuje. A keďže veľké haly potrebujú predsa len dosť svetla a energie, aby sa v nich rozjasnilo, nasadili sme všetky páky presne tu, aby sme zlepšili našu ekologickú bilanciu a urobili niečo dobré pre životné prostredie.


Prestavali sme naše haly 1, 2 a 3 spoločne s halou šrotoviska a vybavili sme ich modernými a efektívnymi LED reflektormi. A výsledok je vidieť aj za denného svetla: len prostredníctvom tohto opatrenia sme dokázali znížiť naše emisie CO2 o približne 108 ton za rok!

Skutočne zelený benefit!


ZERTIFIKAT HALLE1+SCHROTTPLATZHALLE
ZERTIFIKAT HALLE2+HALLE3

Bild der LED Lagerhallenbeleuchtung in einer Stahllagerhalle

ČISTOTA V NÁDRŽI

V spolupráci s Energie Direkt zo St. Pöltenu aktuálne vykonávame pokusy s plne syntetickou motorovou naftou pre našu flotilu nákladných automobilov. Shell GTL Fuel je syntetické palivo, ktoré sa vyrába zo zemného plynu. Toto palivo dokáže znížiť lokálne emisie ako častice a oxidy dusíka u bežných dieselových vozidiel.


Naše nákladné automobily sú neustále v pohybe, neustále jazdia. Emisie, ktoré pri tom vznikajú, samozrejme zaťažujú náš vzduch. S najnovším rozvojom môžeme pôsobiť proti tomu a redukovať spaliny, ktoré vytvárame.

Skutočne zelený benefit!


BROSCHÜRE SHELL GTL FUEL

Illustration eines Chemikers

Jednoducho
sa nás
spýtaj
.

Považujeme sa za poskytovateľa služieb
a našim dodávateľom a zákazníkom
chceme poskytovať najlepšie služby.


Pošli nám svoj dopyt – dobrá bude aj
vysvetľujúca príloha – a my pre Teba
nájdeme špecifické riešenie!